top of page

נעים להכיר

שמי ורד שמשון ואני מטפלת בגינון.

גינון טיפולי זו שיטת טיפול העושה שימוש בצמחים ובפעילויות הקשורות לגינון.

לשיפור רווחתו הפיזית והנפשית של האדם. הגינון הטיפולי מתאים לקשת רחבה

של אוכלוסיות ונותן מענה להיבטים חברתיים, נפשיים, פיזיים, רגשיים והתנהגותיים.

בעשור האחרון הן פסיכולוגים והן מנהלים במערכת החינוך ובכלל מבינים את החשיבות של הגינון הטיפולי, וממליצים עליו בכל גיל החל מילדים ועד לקשישים.

אני מטפלת במבוגרים וילדים. עם בני הגיל השלישי מדובר בטיפול חברתי-טיפולי במרחב הבית ועם ילדים מדובר בגינון בהיבט חברתי-חינוכי.

אני מאמינה שגינון זו פעולה המשמשת כתרופה לנפש ולגוף שלנו.

הניסיון המקצועי שלי כולל התמקצעות במספר דיסציפלינות, מה שמאפשר לי לשלב תחומי עניין רבים בתהליך הגינון הטיפולי. אני גם מטפלת בגינון וגם מורה עם ותק של 32 שנות הוראה בתחום המדעים, המלאכה והחקלאות. היכולת הטיפולית שלי עם קשישים וילדים הובילה אותי לפתח שיטה, שמקדמת את האוכלוסיות האלה במרחב הגינה.

5cf3cda3-6e99-47ea-8b7c-3d879eeacb99.jpg
צמח7.png

ערכים

ידע ויצירתיות. באמצעות הערכים האלו ניתן ואפשר לשלב בין טיפול בילדים ובקשישים בכל מקום ובכל ארגון. השילוב בין מספר תחומי עניין מוסיף ומגוון את הטיפול ואת העבודה מחוץ לקופסה וזו מעשירה את החוויה

צמח9.png

נסיון

בעשור האחרון אני עוסקת בתחום הגינון הטיפולי בבתי ספר ומטפלת בילדים שמתקשים בתחומים שונים החל מבעיות חברתיות ועד ליקויי למידה. משנת 2022 משתתפת בתוכנית "באים בטוב" ובגפ"ן של משרד החינוך

צמח8.png

רקע אקדמי

תואר ראשון במדעים עם התמחות בחינוך מיוחד, תעודת הוראה במלאכה ולימודי תעודה בגינון טיפולי ממכללת דוד ילין

איך זה עובד?

במפגשים שלי עם המטופלים אני קודם כל נחשפת לייחודיות של כל אחד ואחת ולומדת מה מתאים לו/ה. אני עוזרת להם להתחבר לחוזקות שלהם ולממש את הפוטנציאל הטמון הבהם/ן באמצעות החיבור לצמחים ולאדמה. השיטה שלי מייצרת תחושה של רוגע, משמעות ועניין גם למבוגרים וגם לילדים. זוהי דרך לגעת בתחומים רגשיים, חברתיים, בוטניים ואומנותיים.

השיטה שלי מאפשרת עבודה אישית או קבוצתית ומייצרת חיבור לעולם הטבע. השילוב בין הידע והיצירתיות בא לידי ביטוי בעבודה המשותפת שלי עם המטופל במספר מישורים, כך שאני תמיד מקפידה שהחיבור שלי איתם יהיה מבוסס לא רק על היבט יחיד או כזה שבולט מיד בשטח. מדובר בעבודה שהיא רגשית ואומנותית והמוטיבציה שלי היא להעניק לכל אחד שאיתו/ה אני נפגשת את המתנה של הטבע ושל החיבור אל האדמה והצמחים, חשוב לי להוסיף למטופל תחושת העצמה, שגשוג והצלחה.

אני יוזמת ומתאימה את עצמי למרחב האישי של כל אחד ואחת ומתמקדת ברצונות וביכולות שלו/ה. אני  מוצאת פתרונות מעשיים, טיפוליים ויצירתיים בכל מצב וכך מצליחה להנגיש את הצמחים ואת הטבע. אני מתעדכנת ולומדת דרכי טיפול שונות ונחשפת לחידושים בתחום, אבל אני בעיקר אוהבת את המגע עם האנשים.

plants1.png

לפרטים והזמנות

אני מזמינה אתכם לפנות אליי ולהתחיל בתהליך מפרה ומהנה

אמנות אדמה

גינון חינוכי טיפולי לילדים

התהליך החינוכי טיפולי מתחיל ביצירת מרחב מאפשר, שבו הילד ירגיש בטוח ומוכל. בו יוכל לבטא את רגשותיו ואת היצירתיות שבו. באמצעות פעילויות יזומות ואקטיביות ופעילויות הנגרמות כתוצאה מתנאי השטח ובהתאם לשינויים החלים במרחב, יהיה שינוי בדרכי בהתנהגות ובדרכי החשיבה של הילד.

חלון לטבע

גינון טיפולי לקשישים במרחב הבית

קשישים וצעירים במצבים מסוימים, מוצאים את עצמם מוגבלים בתנועה וללא תעסוקה. הם חווים שעמום, חוסר משמעות, צמיחה עניין והתחדשות וירידה ברמת האושר. העיסוק בגינון מעניק להם תחושה של עבודה  פרודוקטיבית. באמצעות הגינון הטיפולי מנגישים את הטבע למי שלא יכול לצאת אליו.

bottom of page